Snegolovi so sestavni del strehe, ne glede na to ali gre za zaseben ali javni objekt. Njihova glavna naloga je, da preprečujejo zdrs snega v primeru večje snežne odeje, prav tako pa omogočajo lažje vzdrževanje strehe. S snegolovi ni strahu, da bi sneg padel s strehe takrat, ko je to najmanj potrebno. 

Na trgu je mogoče izbrati snegolove različnih oblik in materialov. Med najbolj razširjenimi so linijski in točkovni snegolovi. Ne glede na izbiro je ključnega pomena, da so dovolj gosto razporejeni, to pa je odvisno predvsem od naklona strehe, vrste kritine, vrste snegolova in od količine pričakovane snežne odeje. 

Količina točkovnih snegolovov je odvisna od naklona strehe

Da lahko točkovni snegolovi opravljajo svojo nalogo, morajo biti na strehi enakomerno razporejeni. Njihova količina je v največji meri odvisna od naklona strehe. V splošnem velja, da večji kot je naklon strehe, več točkovnih snegolovov bomo potrebovali. Pri izjemno velikih naklonih točkovni snegolov namestimo celo na vsak strešnik v kapni vrsti.

Seveda pa se lahko vedno zgodijo tudi nepredvidljivi dogodki, kot je na primer izjemno velika količina snega. Pri namestitvi točkovnih snegolovov moramo biti tudi na to pozorni, in predvidevati količino snega, ki lahko pade na določenem območju. Kadar gre za objekte, ki imajo velike naklone streh in so locirani na območjih z debelo snežno odejo, je najbolje, da so na strehi tako linijskih kot tudi točkovni snegolovi.

Ločimo različne vrste točkovnih snegolovov

Ko iščemo najboljšo rešitev za našo streho, je dobro vedeti, da se točkovni snegolovi razlikujejo tudi po vrsti strešne kritine. Za klasično opeko je potrebno izbrati drugačne točkovne snegolove, kot pa na primer za bitumensko skodlo ali valovite plošče. 

Vsi točkovni snegolovi imajo opravljen mehanski test, kar je garancija na njihovo obstojnost, trpežnost in dolgo življenjsko dobo. K temu pripomorejo tudi skrbno izbrani materiali. Najpogosteje je to pocinkana pločevina, ki je prašno barvana, nerjaveče jeklo ali pa baker.